dzisiaj jest: 14 grudnia 2018. imieniny: Alfred, Izydor
wersja polska 
A+ A-
Urząd Miejski
w Izbicy Kujawskiej
tel. +48 (54) 286-50-09
e-mail: urzad@izbicakuj.pl
AKTUALNOŚCI

OKÓLNIK

Izbica Kujawska, 18 lipca 2018 roku

OKÓLNIK

 W związku z licznymi sygnałami napływającymi od podmiotu odbierającego odpady przypominamy, że worki otrzymane od firmy na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale oraz odpady biodegradowalne mają służyć wyłącznie na gromadzenie tychże frakcji odpadów. Wystawianie w nich odpadów zmieszanych (pozostałości z segregacji) lub popiołu skutkować będzie nie odebraniem tych odpadów przez firmę wywozową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpady zmieszane oraz popiół należy gromadzić w pojemnikach/koszach lub zakupionych przez siebie workach. Firma zapewnia worki przeznaczone wyłącznie do selektywnej zbiórki odpadów.

Ponadto przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Izbica Kujawska na PSZOK przyjmuje się nieodpłatnie selektywnie zebrane odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Izbicy Kujawskiej. Do PSZOK dostarczać można min. zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; odpady budowlane i rozbiórkowe; zużyte opony samochodowe; folie i worki po nawozach sztucznych; popiół. W przypadku dostarczenia odpadów w formie nieposegregowanej, dostarczający odpady jest zobowiązany do ich posortowania w PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przyjmuje wyłącznie odpady budowlane i rozbiórkowe wytworzone we własnym zakresie przez właścicieli gospodarstw domowych, które powstały w wyniku prowadzenia drobnych robót nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót zgodnie z ustawą Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1202 ze zm.). Odpady pochodzące z budów bądź dociepleń budynków nie będą przyjmowane! Właściciel nieruchomości na której planowane jest wykonanie prac w oparciu o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie zamiaru wykonania prac budowlanych winien zamówić kontener bezpośrednio na teren remontowanej nieruchomości od firmy wywozowej, zlecić jej odbiór odpadów i uregulować należność na własny koszt.

 Z przykrością musimy również poinformować o odnotowanych przypadkach podrzucania odpadów w miejsca ku temu nieprzeznaczone. Informujemy, że w przypadku zidentyfikowania osoby podrzucającej odpady, incydenty te będą zgłaszane na Policję. Zgodnie z art. 145. Kodeksu Wykroczeń „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”

« powrót
<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&