dzisiaj jest: 10 grudnia 2018. imieniny: Julia, Judyta, Daniel
wersja polska 
A+ A-
Urząd Miejski
w Izbicy Kujawskiej
tel. +48 (54) 286-50-09
e-mail: urzad@izbicakuj.pl
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Uwaga! Kandydaci na radnych

Bydgoszcz, dnia 01 marca 2010 r.
WOJEWODA KUJAWSKO-POMORSKI

 Panie, Panowie

 Przewodniczący
 Rad Gmin, Powiatów
 i Sejmiku Województwa


Z uwagi na zblizające się w tym roku wybory do organów jednostek samorządu terytorialnego uprzejmie informuję, ze kandydaci na radnych muszą spetniać warunki kandydowania okreslone w ustawie Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatow i sejmików województw, a w przypadku kandydatów na wojtów i burmistrzów lub prezydentów w ustawie o bezposrednim wyborze wojta, burmistrza i prezydenta miasta. W szczeg6lnosci zwracam uwage na zapis art. 99 ust. 2b ustawy Ordynacja wyborcza do rad gmin (...) i tożsamy w treści art. 8 ust. 2 pkt l a ustawy o bezposrednim wyborze wojta (...), ktore zobowiązują aby wraz z pisemną zgodą na kandydowanie załączyć oswiadczenie lustracyjne albo "informację o uprzednim zlożeniu oswiadczenia lustracyjnego".
.Informację..." składa się zgodnie ze wzorem okreslonym w zalączniku nr 2a do ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczenstwa panstwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokurnentów (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z poźn. zm.).
Treść wzoru wymaga podania daty zlożenia oswiadczenia lustracyjnego. Tak okreslony obowiązek dotyczyć będzie przede wszystkim radnych aktualnej kadencji, ktorzy w tym czasie skladali oswiadczenia lustracyjne.
Podanie daty ztożenia oswiadczenia jest zatem obowiązkiem kandydata. Osobom, które z róznych przyczyn nie mogą ustalic tej daty, wskazuje na możliwość zwrócenia sie do Wojewody z wnioskiem o informację w jakim terminie przedłożyli oswiadczenie lustracyjne. Proponuję, aby takie zapytanie kierować na załączonym wzorze.
Z uwagi na przewidywaną znaczną liczbę zapytań, ściśle okreslone terminy na dokonanie rejestracji kandydatów oraz ograniczone możliwości organizacyjno-techniczne Urzędu Wojewodzkiego, proszę o kierowanie zapytań odpowiednio wczesniej. Urząd Wojewódzki nie będzie bowiem w stanie - ze względów organizacyjnych -udzielić odpowiedzi na przewidywaną bardzo dużą liczbe zapytań w ciągu kilku dni poprzedzających koncowy termin rejestracji.
Dodatkowo wskazuje na możliwosć wyrażenia zgody na przesłanie takiej informacji w formie elektronicznej na podany przez kandydata adres e-mail, co niewątpliwie przyspieszy jej dojscie do adresata.
Mając na uwadze przedstawione wymagania ustaw, uprzejmie proszę Panstwo Przewodniczących o podanie niniejszej informacji do publicznej wiadomosci na swoim terenie np. w sposób zwyczajowo przyjęty.

Wojewoda Kujawsko - Pomorski

Rafał Bruski

« powrót
<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&