dzisiaj jest: 10 grudnia 2018. imieniny: Julia, Judyta, Daniel
wersja polska 
A+ A-
Urząd Miejski
w Izbicy Kujawskiej
tel. +48 (54) 286-50-09
e-mail: urzad@izbicakuj.pl
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Przetargów czas...

Rozmowa z burmistrzem gminy i miasta Izbica Kujawska

Na początku bieżącego roku informowaliśmy o planach inwestycyjnych samorządu izbickiego. O realizacji tych zadań oraz o postępie kontynuowanych już prac, rozmawiamy z Bogdanem Sadowskim – burmistrzem gminy i miasta.
 
Panie burmistrzu, jakie są najbliższe plany rozwoju infrastruktury gminy Izbica Kujawska?

Najbliższe i zarazem najważniejsze plany infrastrukturalne do zrealizowania w bieżącym roku, to przebudowa drogi w miejscowości Skarbanowo, budowa kanalizacji na osiedlu Morele w Izbicy Kujawskiej, rozpoczęcie przebudowy procesu technologicznego w Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Warszawskiej, budowa ścieżki rowerowej do Długiego oraz kontynuowanie prac związanych z budową hali sportowej.

Tak, o tej wymienionej na końcu inwestycji wypowiada się pan nader często na łamach prasy regionalnej. Proszę powiedzieć o pozostałych inwestycjach.

Zacznę od przebudowy drogi w Skarbanowie. Mowa o jej odcinku, wynoszącym 2,1 km. Obecnie  jesteśmy na etapie weryfikacji oferty.  Nie tak dawno rozstrzygnęliśmy przetarg na  budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z kolektorem tłocznym wraz z przyłączami i sieciową przepompownią ścieków na osiedlu Morele. Poza tym, jesteśmy już po przetargu na przebudowę procesu technologicznego uzdatniania wody podziemnej ze studni wierconych na ujęciu wodociągowym Stacji Uzdatniania Wody w Izbicy Kujawskiej.

Panie burmistrzu, prosimy o jakieś szczegóły z postępowań przetargowych.

Oczywiście, że mogę podać informacje na temat rozstrzygniętych postępowań na zamówienia publiczne. Zacznę od przetargu  na  budowę kanalizacji na osiedlu Morele. Przetarg został rozstrzygnięty 22 kwietnia. Jego zwycięzcą okazało się konsorcjum, w skład którego wchodzą Przedsiębiorstwo Budowlane „ Ziembud” sp. z o.o.  z  Ostrowa Kościelnego oraz firma „Roboty Ziemne i Instalacyjne Zygmunt i Sławomir Jakubowscy” spod Zagórowa, z ceną 1. 604.352,25 zł brutto za przedmiot zamówienia. Natomiast 30 kwietnia rozstrzygnęliśmy przetarg na przebudowę procesu technologicznego uzdatniania wody podziemnej ze studni wierconych na ujęciu wodociągowym Stacji Uzdatniania Wody w Izbicy Kujawskiej. Wybrano do realizacji zamówienia ofertę firmy „Przedsiębiorstwo EUROAQUA” sp. z o.o. z Poznania, z kwotą 2.680.340,85 zł  brutto za przedmiot zamówienia.

Wspominał pan kiedyś na łamach „Tygodnika Kujawskiego”, że przebudowa stacji uzdatniania wody, to proces wieloetapowy. Na czym on będzie polegał?
Tak, to proces wieloetapowy i na dodatek rozłożony na dwa lata. Pragnę przypomnieć, że inwestycja pn. „Przebudowa procesu technologicznego uzdatniania wody podziemnej ze studni wierconych na ujęciu wodociągowym Stacji Uzdatniania Wody w Izbicy Kujawskiej”, realizowane będzie z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, objętego programem PROW na lata 2007-2013. Zadanie podzieliśmy na kilka części, w zależności od specjalizacji pracowników kilku branż. W kwestii zadań wodno-kanalizacyjnych, będziemy przeprowadzać budowę instalacji Stacji Uzdatniania Wody, poprzez zamontowanie zewnętrznych rurociągów, budowę studni głębinowych i zbiorników retencyjnych. Następne zadanie będzie poletkiem do popisu dla budowlańców. Tutaj przewidujemy wszelkie roboty w budynku stacji, budowę fundamentów pod zbiorniki retencyjne, oraz montaż odstojników wód popłucznych. Kolejny etap należeć będzie  do specjalistów z branży elektrycznej, a ci zajmą się budową sieci i instalacji elektrycznych na obiekcie. Jednocześnie budowlańcy wraz ze specjalistami od urządzeń wodno-kanalizacyjnych będą przeprowadzać modernizację istniejącego budynku SUW w Izbicy Kujawskiej, natomiast elektrycy będą przystosowywać do użytku część socjalną stacji. Całe zadanie – mam taką nadzieję – zostanie zakończone na jesieni przyszłego roku.
Czy na chwilę obecną to już wszystko jeżeli chodzi o przetargi?
Nie. Jest jeszcze jedno rozstrzygnięcie, dotyczące remontu ulic miejskich. Jeszcze wczesną wiosną komisja przetargowa rozstrzygnęła postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Przebudowa nawierzchni ulic po robotach kanalizacyjnych polegająca na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej: ul. Żwirki i Wigury Nr drogi 191725C, ul. 11 listopada Nr drogi 191719C, ul. Garbarska Nr drogi 191704C w miejscowości Izbica Kujawska” . W wyniku tego, podpisano umowę z firmą „Zakład Usług Drogowych Marek Smorczyński” z Mogilna opiewającą na kwotę 394.229,58 zł brutto, jeżeli chodzi o przedmiot zamówienia. Niestety, żeby rozpocząć tę inwestycję musi  nam sprzyjać aura, tak więc przez ostatnie deszczowe tygodnie byliśmy po prostu wykluczeni z realizacji zadania. Poza tym niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Izbica Kujawka – Długie.
„Tygodnik Kujawski” nr 19/2010

« powrót
<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&