dzisiaj jest: 15 listopada 2018. imieniny: Amelia, Albert, Leopold
wersja polska 
A+ A-
Urząd Miejski
w Izbicy Kujawskiej
tel. +48 (54) 286-50-09
e-mail: urzad@izbicakuj.pl
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Wojewoda Kujawsko-Pomorski informuje:

 Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało Informację dla komisji powołanych przez Wojewodę dotyczącą ogólnych zasad szacowania szkód powstałych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.
W informacji zostały szczegółowo zdefiniowane rodzaje klęsk oraz metody ich identyfikowania. W związku z tym, w przypadku stwierdzenia wystąpienia danej klęski, proszę o niezwłoczne skierowanie do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego wniosku o powołanie stosownej komisji.
 Wniosek ten winien zawierać imienne wskazanie minimum 3 jej członków, w tym przewodniczącego i określenie instytucji reprezentowanej przez danego członka komisji.
W przypadku zaproponowania do składu komisji pracownika rejonowego ośrodka doradztwa rolniczego proszę o uprzednie uzgodnienie powyższego z Kujawsko - Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Przy analizie wyżej wymienionej Informacji należy zwrócić uwagę na zmianę stopnia zniszczenia upraw kwalifikujących się do szacowania strat - obecnie stopień zniszczeń musi być wyższy niż 30%. Natomiast, podobnie jak w latach ubiegłych, ustalenia wysokości szkód komisja winna dokonać w ciągu 2 miesięcy od dnia stwierdzenia skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Przedmiotowa informacja znajduje się na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego - www.bydgoszcz.uw.gov.pl  - Wydział Środowiska Rolnictwa i Rozwoju Wsi - oddział rolnictwa - aktualności.
Informuję również, iż na stronie znajdują się ponadto szczegółowe wytyczne ułatwiające pracę komisji, w tym:
1. wzór protokołu indywidualnego,
2. wskaźniki do oceny poniesionych strat,
3. wzór protokołu zbiorczego,
4. instrukcja sporządzania protokołu indywidualnego i zbiorczego.

« powrót
<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
             1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&